Menu Close

Naujienos

Darželių grupių papuošimai žiemai: Idėjos ir Įgyvendinimas

Darželių grupių papuošimas žiemai - tai ne tik estetiškas aplinkos kūrimas, bet ir svarbus ugdymo proceso elementas, skatinantis vaikų kūrybiškumą, bendruomeniškumo jausmą ir pasirengimą šventėms. Šiuo laikotarpiu darželiai tampa tikru meno ir švenčių kampeliu, kur kiekviena grupė stengiasi sukurti jaukią ir šventišką atmosferą.

Vienas iš populiariausių būdų papuošti darželio grupes žiemai yra teminių parodų organizavimas. Pavyzdžiui, "Moliūgų paroda", kurioje tėveliai, mokytojai ir vaikai kartu kuria nuostabius meno kūrinius iš moliūgų, paversdami juos nameliais, gatvelėmis ar net ištisu miestu. Tai ne tik skatina kūrybiškumą, bet ir sustiprina bendruomenės jausmą.

Darželių grupių papuošimai žiemai

Adventas - tai ypatingas metas, kupinas laukimo ir ramybės. Gruodžio mėnesį "Nykštukų" grupės bendruomenė dalyvavo kūrybiniame konkurse „Tvari žiema su „Sveikatiada““, kurio metu vaikai kartu su tėveliais iš antrinių žaliavų kūrė šventinius papuošimus ir žaisliukus Kalėdų eglutei. Tai puikus būdas ne tik papuošti aplinką, bet ir ugdyti vaikų sąmoningumą apie tvarumą.

Taip pat svarbu paminėti ir edukacines veiklas, kurios dažnai vainikuojamos bendru kūrybiniu darbu. Pavyzdžiui, advento metu vykusi edukacija, kurios metu formelėse iš vaško gaminti žaisliukai eglutei. Šie vaikų rankų darbo dirbiniai ne tik papuošė jų namus, bet ir tapo gražiu prisiminimu apie bendrą veiklą.

Gruodžio 17 d. Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio amžiaus „Boružėlių“ grupės ugdytiniai lankėsi Didžiųjų Šelvių bendruomenės medaus edukaciniame centre ,,Šelvių medutis”. Edukacija vykdoma advento metu. Veiklos metu formelėse gaminome iš vaško žaisliukus eglutei. Šie vaikų rankų darbo žaisliukai iškeliavo į jų namus ir papuošė eglutes. Džiaugiamės, kad dalyvavome jaukioje, prasmingoje, svetingoje edukacijoje ir tariame nuoširdų Ačiū, šios edukacijos kūrėjai Linai Bakaitienei.

Darželių grupių papuošimai žiemai: Šventinė atmosfera

Žiemos šventė „Baltų snaigių šokis“ suteikė vaikams daug džiaugsmo ir šventinės nuotaikos. Baltoji Sniego karalienė sukvietė vaikučius į šventę, kurioje laukė linksmybės ir žiemos pramogos. Skambant ritmiškai ir nuotaikingai muzikai, visi pasimankštino, o vėliau kartu su Sniego karaliene susikibę traukinuku keliavo po sniego kalnų labirintus. Įveikę labirintų kliūtis, sniego kalniukuose vaikai ieškojo paslėpto lobio. Suradę lobį, džiaugėsi baltų snaigių pusnimis ir kūrė sniego angelus. Labiausiai vaikus pradžiuginusi žiemos šventės dalis - tai piešimas ant sniego, kuris vaikams suteikė daug džiugių emocijų. Mažieji menininkai galėjo išreikšti savo fantaziją ir kūrybiškumą, palikdami ant sniego spalvingus kūrinius.

Taip pat svarbu nepamiršti ir tradicinių švenčių, tokių kaip Užgavėnės. Šiemet, kaip niekad, norėjome išvyti žiemą. Dirbo iš peties! Ir šiandien nuo ryto grąsino šaltuku, bet mes nepabūgome. Trumpam išbėgome į lauką ir vijome žiemą linksmai, triukšmingai ir tvirtai! Gana jau savo nagus rodyti, šalčiu ir šiaurės vėjus gąsdinti! Tradiciškai šventėje šurmuliavo persirengėliai, simboliniame lauže buvo deginami visi vaikų nedraugai „blogiukai ir ožiukai“. Lašininis (Gintarė Beresnevičienė) ir Kanapinis (Šarūnas Ajauskas) stojo į lemiamą kovą, kurią kartu su vaikų pagalba laimėjo Kanapinis. Šventės vedėja Edita Andriulionienė visus kvietė šokti, trepsėti ir gardžiais blynais užsigavėti. Ačiū virtuvės gaspadinėms už blynus ir vyriausiai „blynininkei“ Lilijai Mickevičienei. Už simbolinį laužą dėkojame Almai Šėporaitienei ir darbštiems vyrams.

Vasario 16-ąją minėjome skambiai ir iškilmingai. Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Boružėlių“ grupių vaikai kartu su mokytojomis D. Burduliene, J. Galeckiene ir meninio ugdymo mokytojomis E. Subačiūte-Baltrušaitiene bei E. Andriulioniene, pakvietė į šventinį minėjimą „Tu tokia maža, bet tokia brangi“. Renginys prasidėjo videoprojekcija - virtualiu skrydžiu virš Lietuvos upių ir ežerų, miškų ir laukų, dvarų ir bažnyčių. Visą gimtinės grožį buvo galima pamatyti iš paukščio skrydžio. Vaikai sveikino Lietuvą su gimtadieniu: giedojo himną, dovanojo dainas, eiles, šokius. Pažintį su Lietuva vainikavo istorijos pamokėlė ir viktorina.

Taip pat svarbu paminėti ir edukacines išvykas, kurios praturtina vaikų žinias ir patirtis. Pavyzdžiui, pažintinė išvyka į Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centrą - muziejų, kur vaikai susipažino su senaisiais tautiniais apdarais ir suvalkietiško tautinio kostiumo ypatumais. Muziejaus renginių edukatorė Aušra Mickevičienė pakvietė vaikus į dvaro ledainę, kurioje laukė tautiniais rūbais pasipuošę manekenai, dėlionės, pažintinis filmukas ir įtraukiantys pasakojimai. Vaikai ne tik klausėsi ir stebėjo, bet ir galėjo pasimatuoti aulinius batus, užsidėti skrybėlę, o merginos noriai matavosi galvos karūnėlę - galioną.

Tokios veiklos, kaip "Pyragų diena", suteikia ne tik skanių akimirkų, bet ir stiprina bendruomenės ryšius. Tėveliai, vaikai ir visa darželio bendruomenė kepa gardžiausius pyragus, dalijasi šypsenomis ir gerumu.

Gruodžio mėnesį vyko ir naujametinės šventės, suteikusios vaikams daug džiaugsmo ir šventinės nuotaikos. Vaikai paruošė eilėraščius, dainas ir šokius, su džiaugsmu dalyvavo žaidimuose, ėjo ratelius ir sutiko Kalėdų Senelį.

Sausio 13-ąją mūsų įstaigoje vyko atminimo žvakių uždegimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienai. Ši ceremonija simbolizuoja atmintį, vienybę ir laisvę. Ugnis primena žmones, kurie be ginklų stojo ginti savo Tėvynės, jos nepriklausomybės ir teisės gyventi laisvai.

Vaikų šventėms darželyje svarbu sukurti jaukią, spalvingą ir vaikams patrauklią aplinką. Dekoracijos vaikų šventėms darželyje padeda akimirksniu pakeisti erdvę ir užpildyti ją džiaugsmu. Ryškios, teminės girliandos suteikia šventei žaismingumo, o kartu - tvarkos ir vizualios struktūros. Tai paprastas, greitas ir efektyvus būdas sukurti aplinką, kurią maži vaikai pastebi iškart. Renkantis šventinius akcentus svarbu, kad jie būtų praktiški ir estetiški. Kiekviena girlianda yra lengvai pritaikoma prie metų laikų, teminių darželio veiklų ar šventinių progų. Dekoratyviniai elementai padeda pedagogams greitai papuošti grupę, salę ar fotosienelę, o vaikams - sukuria įkvepiančią erdvę žaidimams ir nuotraukoms. Mūsų kolekcijoje rasite platų pasirinkimą, kuris užtikrina, kad lengvai priderinsite papuošimus prie bet kokios šventės. Dekoracijos vaikų šventėms darželyje sukurtos taip, kad jas būtų paprasta naudoti ir pakartotinai. Galite rinktis girliandas „Sveiki sugrįžę į darželį“, sezonines dekoracijas, teminius užrašus apie pavasarį, žiemą ar rudenį, taip pat šventines gimtadienių ir grupių tematikas. Ryškūs motyvai, aiškūs užrašai ir kruopščiai apgalvota kompozicija padeda sukurti įsimintiną atmosferą be didelių pastangų.

Gruodžio mėnesį vyko ir edukacinės veiklos, susijusios su mityba. Pavyzdžiui, susitikimas su Vyčio mamytę Migle, kuri praktiškai padėjo susipažinti su sveikuolišku patiekalu - avinžirnių kotletukais. Visi dalyvavo maisto gaminimo veikloje, pjaustė daržoves, plėšė salotas ir špinatus, maišė ir ragavo. Vėliau susipažino su džiovintais ir brinkintais avinžirniais. Juos sumalę, vaikai maišė ir formavo kotletukus, kuriuos nešė kepti į darželio virtuvę. Iškeptus kotletukus patiekė su daržovių salotomis ir rudaisiais ryžiais. Gaminta tik iš sveikatai palankių ir ekologiškų produktų.

Gražią popietę susirinko „Pelėdžiukų“ grupė, kurioje tėveliai ir vaikučiai dalyvavo konkurse, ruošdami pietų lėkštę, kurioje turėjo šypsotis vaisių ežiukas, jo pašonėje puikuotis sveikuolė varškė ir trintos uogytės. Tėveliai atsinešė įvairiausių vaisių, uogų, patys pasirinko kaip atrodys jų ežiukas, vieni ant smeigtukų vėrė uogas, kiti pjaustė, kas norėjo galėjo trinti uogas su trintuvu, su mamyčių pagalba dalijo draugams varškę ir trintas uogas. Šis patiekalas vaikams labai patiko, valgant juokavo ir dalijosi geromis emocijomis.

Priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko įdomi žaidybinė veikla, organizuota taikant STEAM metodą. Vaikai išbandė save inžinierių, statybininkų, verslininkų ir dizainerių vaidmenyse: statė stabilius pastatus, tiesė kelius ir kūrė miesto aplinką. Veiklos metu ugdė matematinius gebėjimus, loginį mąstymą bei bendradarbiavimo įgūdžius.

Taip pat svarbu paminėti ir edukacines išvykas į muziejus. Pavyzdžiui, Tarptautinę muzikos dieną „Pelėdžiukų“ ir „Boružėlių“ grupės vaikai paminėjo aplankydami Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų ir dalyvaudami edukacijoje „Čiurlionio karūnos“. Vaikai patys gamino karūnas, jas dekoravo reprodukcijų paveikslėlių fragmentais ir pasipuošę karūnomis kartu su edukatore sekė M. K. Čiurlionio karalių pėdomis.

Darželiuose organizuojamos ir įvairios šventės, skirtos ne tik šventiniam laikotarpiui, bet ir ugdyti vaikų pilietiškumą. Pavyzdžiui, Kovo 11-ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginyje dalyvavo visi 1-4 klasių mokiniai. Vaikai iškilmingai giedojo Lietuvos himną, dalyvavo viktorinoje apie Lietuvą, jos istoriją ir simbolius.

Svarbu nepamiršti ir patyčių prevencijos. Socialinė pedagogė Julija ir specialioji pedagogė Marija visose grupėse pravedė veiklą apie patyčių prevenciją ankstyvame amžiuje. Pas vaikus į svečius atvyko linksmi personažai - kiškučiai Pūkuotukas ir Ilgaausis. Kartu su jais vaikai mokėsi nesipykti, rasti bendrą kalbą, susitaikyti ir draugauti.

Vasario 13 dieną priešmokyklinėje grupėje „Zylutės“ vyko atvira veikla „Ekologinis takelis: mokomės saugoti gamtą“. Vaikai pademonstravo savo žinias apie gyvąją ir negyvąją gamtą, apie naudingus ir kenksmingus produktus, įvardijo gerus darbus, kurie papuoš mūsų planetą.

Taip pat svarbu paminėti ir edukacines programas, susijusias su maisto gamyba ir saugumu. Pavyzdžiui, „ArtGlacio“ ledų edukacinė programa, kurios metu vaikai sužinojo apie ledų kelionę iki mūsų stalo ir buvo pavaišinti gardžiais ledais. Buvo įdomu sužinoti, kad ledai gaminami naudojant natūralias augalų, vaisių, daržovių sultis.

Gruodžio mėnesį „Nykštukų“ grupės bendruomenė dalyvavo kūrybiniame konkurse „Tvari žiema su „Sveikatiada““. Ugdytiniai kartu su tėveliais iš antrinių žaliavų kūrė šventinius papuošimus ir žaisliukus Kalėdų eglutei. Sukurtas šventiniais papuošimais grožėjosi žaisliukus gaminę vaikai ir jų tėveliai, grupės bei įstaigos bendruomenė.

Kovo 17 d. šokių mokytoja Viktorija 1B klasėje organizavo atvirą pamoką ir pristatė, kaip vyksta darbas su mokiniais. Pamoka buvo įdomi, aktyvi ir nuotaikinga - vaikai su džiaugsmu judėjo, mokėsi naujų žingsnelių, lavino koordinaciją ir pasitikėjimą savimi.

Darželyje vyko ir Kaziuko mugės, kurios metu vaikai galėjo pasijusti šauniais prekeiviais. Buvo siūloma gaminti įvairius rankdarbius iš nevalgomų medžiagų, pavyzdžiui, pakabukus, dubenėlius, seges, pakabinamas namų dekoracijas. Taip pat buvo siūloma gaminti apyrankes, dėžutes, drugelius iš spalvotų popierėlių.

Rugsėjo 19 dieną 1a ir 1b klasių mokiniai vyko į įdomią ekskursiją į „Paukščių kaimą“. Vaikai susipažino su įvairiais naminiais gyvūnais, sužinojo daug įdomių faktų apie jų gyvenimą ir priežiūrą. Gamtos apsuptyje mokiniai kartu su mokytojais kepė kiaušinienę ant laužo ir puikiai praleido laiką.

Spalio 3 dieną antrokai ir trečiokai vyko į Varėnos rajone esančią Laimos ir Kosto Mačionių sodybą „Grikucis“. Pažintinės edukacijos „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“ metu mokiniai ne tik susipažino su senoviniais Dzūkijos darbo įrankiais, bet ir patys išbandė įvairius darbus: spragilais kūlė grikius, vėtė grūdus, malė su senovinėmis girnomis, sijodami miltus maišė tešlą, kepė ir ragavo grikiinius blynus. Po darbų visi mėgavosi kvapnia sriuba, virta dideliame katile ant laužo. Pasivaišino grikių žiedų arbata ir vafliais su bruknių uogiene, išbandė senovinius žaidimus.

Gegužės 21 dieną vaikai iš grupių „Ežiukai“ ir „Skruzdeliukai“ išvyko į teatrą „Lėlė“ į spektaklį „Apie pasaulį“. Išvyka buvo įdomi ir turininga. Spektaklis sužavėjo kūrybišku lėlių teatru, jautria tema ir vizualiniu pateikimu. Vaikai turėjo galimybę ne tik pasinerti į pasakojimą apie pasaulio įvairovę, bet ir susimąstyti apie žmonių tarpusavio santykius, vertybes bei mūsų visų ryšį su gamta. Tai buvo prasminga kultūrinė patirtis, praplėtusi akiratį ir palikusi šiltus įspūdžius.

Darželyje vyko ir edukacinė veikla, skirta draugystei, pagarbai ir geranoriškumui. Į svečius pas vaikus atėjo ne šiaip pedagogai, o tikri Fiksikai - socialinė pedagogė Julija ir specialioji pedagogė Marija, įsikūnijusios į mylimus personažus ir pasakojo vaikams, kaip svarbu būti gerais, padėti vieni kitiems ir spręsti nesutarimus be pykčio ir įžeidimų. Vaikai su dideliu susidomėjimu dalyvavo pokalbyje, dalijosi savo patirtimis ir mokėsi tinkamai reaguoti į sudėtingas situacijas. Linksmas šokis „Draugystė“ padėjo vaikams pajusti judesio ir bendrystės džiaugsmą, o žaidimas „Komplimentas draugui“ leido suprasti, kaip smagu sakyti gražius žodžius ir džiaugtis kitų sėkme. Pabaigai Fiksikai pakvietė visus į kūrybinį nuotykį - piešimą pirštukais! Kartu su vaikai sukūrė spalvingą paveikslą, simbolizuojantį draugystę, taiką ir gerumą.

Lapkričio 16-ąją mūsų darželyje-mokykloje „Saulutė“ paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų tema - „Tolerancijos gatvė“, simbolizuojanti vietą, kurioje draugiškai sugyvena skirtingų tautybių, pažiūrų, pomėgių, religijų ir įsitikinimų žmonės. Dvi mūsų priešmokyklinės grupės aktyviai dalyvavo šioje prasmingoje akcijoje. Vaikai kartu su tėveliais namuose kūrė tolerancijos namelius, kuriuos vėliau atnešė į darželį. Iš jų buvo pastatyta spalvinga ir kūrybinga Tolerancijos gatvė, atspindinti pagarbą, empatija ir draugiškumą. Ši veikla paskatino vaikus kalbėtis apie tai, kokia svarbi yra tolerancija ir kaip mes visi galime sugyventi draugiškai, nepaisant skirtumų.

Gruodžio mėnesį darželyje vyko ir žiemos šventė „Baltų snaigių šokis“. Baltoji Sniego karalienė sukvietė vaikučius į šventę, kurioje laukė linksmybės ir žiemos pramogos. Skambant ritmiškai ir nuotaikingai muzikai, visi pasimankštino, o vėliau kartu su Sniego karaliene susikibę traukinuku keliavo po sniego kalnų labirintus.

Tokie renginiai, kaip šokių festivalis „Kaip mokam, taip šokam - 2024”, kurį organizavo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio skyrius „Ąžuoliukas”, suteikia vaikams galimybę pasireikšti ir parodyti savo talentus. Į šokių festivalį atvyko mažųjų šokėjų net iš 17 ugdymo įstaigų!

Darželių grupėse vyko įvairios edukacinės veiklos, susijusios su gamta ir gyvūnais. Pavyzdžiui, grupėje „Ežiukai“ vaikai, įgyvendindami temą „Pažįstame Afriką“, plėtė žinias apie kitą žemyną. Jie susipažino su Afrikos padėtimi pasaulio žemėlapyje, ieškojo Afrikos gaublyje, susipažino su būdingais gyvūnais (liūtas, dramblys, žirafa, raganosis, begemotas ir kt.), klimatu bei kraštovaizdžio elementais.

Taip pat svarbu paminėti ir edukacines išvykas į teatrą. Priešmokyklinių grupių „Drugeliai“ ir „Zylutės“ vaikai apsilankė spektaklyje „Pelenė“ Vilniaus senajame teatre. Jaunieji žiūrovai su dideliu susidomėjimu sekė gerai žinomos pasakos eigą, džiaugėsi atpažindami mėgstamus personažus ir išgyveno kartu su pagrindine heroje.

Gruodžio mėnesį „Nykštukų“ grupės bendruomenė dalyvavo kūrybiniame konkurse „Tvari žiema su „Sveikatiada““. Ugdytiniai kartu su tėveliais iš antrinių žaliavų kūrė šventinius papuošimus ir žaisliukus Kalėdų eglutei. Sukurtas šventiniais papuošimais grožėjosi žaisliukus gaminę vaikai ir jų tėveliai, grupės bei įstaigos bendruomenė.

Ugdant vaikų supratimą apie mitybą ir lavinant sveikos mitybos įgūdžius, į svečius pasikvietėme Vyčio mamytę Miglę, kuri praktiškai mums padėjo susipažinti su sveikuolišku patiekalu - avinžirnių kotletukais. Visi dalyvavome maisto gaminimo veikloje.

Priešmokyklinio ugdymo vyresn. Iki Kaziuko liko tik gera savaitė - ar jūsų mažieji amatininkai jau planuoja dirbtuves? Man labai graži šių dienų tradicija tiek mokyklose, tiek darželiuose rengti vaikų Kaziuko muges - puiki proga mažiesiems kūrybingai pasidarbuoti, o po to pasijusti šauniais prekeiviais. Tik dėl idėjų kartais tenka sukti galvą - ne visose ugdymo įstaigose galima prekiauti valgomais dalykais, tad dažnam jaunam kūrėjui reikia ieškoti minčių, ką įdomaus, dailaus ir nebrangaus sukūrus iš nevalgomų dalykų. Iš jos kurti gali ir darželinukai, druskos tešla greitai pagaminama iš kiekvienoje virtuvėje esančių produktų. Tik su spalvojimu teks apsispręsti - jei nenorite pirkti valgomų dažų, gaminukus galite dažyti dažais ar guašu (apie tai plačiau rudens darbelių temoje), tačiau man dailiau atrodo valgomais dažais dažyti dirbiniai. Mugėje visada paklausesni funkcionalūs daiktai, tad pasiūlykite mažiesiems kūrėjams tokius ir kurti - pakabukai (puikus derinys su kriauklėmis ar akmenėliais), dubenėliai, segės, pakabinamos namų dekoracijos. Iš vienkartinių rankšluosčių tūbelės. Tinka mažoms rankelėms, tad ši idėja labiau darželio lankytojams. Apyrankes kurti smagu ir paprasta, ypač, jei turite smagių detalių puošybai - smulkių sagučių, blizgučių, kriauklelių. Čia gali prisijungti ir mokyklinukai. Dėžutes galima spalvoti guašu, apklijuoti kriauklėmis, sagomis, medžiaginiais kaspinėliais. Naudingas pirkinys smulkaus turto nestokojantiems mažiesiems. Puiki dekoracija artėjančioms Velykoms. Iš spalvotų popierėlių keksiukams ir medinių skalbinių segtukų vaikai nesunkiai suklijuos žavias pavasarines dekoracijas - drugelius. Pritvirtinti ant medinių iešmelių jie puikiai papuoš svogūninių gėlių vazonėlį ar bet kurį namų kampelį. Mažesniems vaikams reikėtų padėti priklijuoti drugelių antenas iš virvutės - tai kiek sudėtingesnė darbelio vieta. Šiems drugeliams bei 3D kiaušiniams visas medžiagas galite įsigyti ir Gimtadienio mugės krautuvėlėje. Jų sugalvoti galime be galo įvairių - su daržovių antspaudais, aplikacijomis iš sagų, keksiukų popierėlių ar kitų dalykų. Atvirukinės idėjos vaikams - šioje temoje. Gaminiai, apklijuoti savo gamybos lipdukais - tarkim, balionas su smagiu užrašu Kaziuko mugė! Jei prakalbome apie balionus, juos galime paversti smagiais žvėreliais ar kitais personažais. Loterija - jei tik mokytoja ar auklėtoja leidžia, Kaziuko mugės metu galime surengti smagią loteriją. Tokią, kur visi laimi bent po smulkmeną. Vyresnėliai, mokantys nerti, gali prekiauti nertomis Kaziuko karūnomis - kuris nenori būti karūnuotas? Kaip nunerti karūną - čia. Labai paprasta surišti širdeles iš šieno - gaminimo aprašymą rasite kalėdinėje temoje, bet širdelę papuošus pastelinių spalvų segtuku ar juostele, ji išsyk suskamba pavasariškai. Šieno visada rasime prekybos centruose, prekių gyvūnams skyriuose. Pavasario, gyvybės, Velykų simbolis, juk pastaroji šventė neretai būna visai netoliese Kaziuko. Labiausiai mugei vaikams siūlyčiau gaminti 3D popierinius kiškius arba zuikiškas vazeles iš stiklainiukų. Jei turime pasirinkę kankorėžių, vaikai gali juos nuspalvoti guašu ar akriliniais dažais ir Kaziuko mugei sukurti įvairių originalių darbelių. Sausainiai sagutės - suverkite ant virvutės sagų rinkes, ir gražu, ir gardu! Tiek idėjų kūrybinėms mažųjų mugės dirbtuvėms - būkime šalia, kai mažieji kurs, kad galėtume padėti patarimu ar sudėtingesnėje darbelio vietoje, tačiau pernelyg nesikiškime - tegul vaikai įkvėpia kūrybos džiaugsmo pilnus plaučius.

tags: #darzelio #grupes #papuosimai #ziema