Menu Close

Naujienos

Moksai mano darželis: viskas, ką reikia žinoti

Vaikų registravimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas sistema yra susieta su Gyventojų registru. Kokia tvarka sudaromos eilės? Eilės Sistemoje generuojamos automatiškai pagal Prašymų registravimo datas, pageidaujamas pradėti lankyti įstaigas datas, pirmumo ir prioriteto teisę suteikiančias priežastis.

Sistemoje tėvai pažymi, kad vaikas turi specialiuosius ugdymosi poreikius ar vaikui reikalinga specialioji pagalba, susijusi su vaiko sveikata (alerginiai susirgimai, regos, klausos, kalbėjimo ir kalbos sutrikimai ir kt.). Tokiu atveju, registruojant Prašymą, vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių ir pageidaujantys lankyti specialiąsias įstaigas (grupes) ar specializuotas įstaigas, galinčias teikti kvalifikuotą pagalbą, turi pirmenybę.

Informaciją apie vaiko vietą eilėje galite rasti prisijungę per el. valdžios vartus prie sistemos. Darželiai nėra priskirti pagal gyvenamą vietą. Jei norima lankyti darželį 2025 m. ar 2026 m., prašymai priimami ir Sistemoje registruojami nuolat.

Eilės Sistemoje generuojamos automatiškai pagal prašymų registravimo datas, pageidaujamas pradėti lankyti įstaigas datas, pirmumo ir prioriteto teisę suteikiančias priežastis. Eilė yra rodoma tik einamiesiems metams (pvz., jeigu vaikas yra užregistruotas 2026 lankymo metams, eilė bus rodoma nuo 2026 m. sausio mėn., jei 2027 m, - 2027 m. sausio mėn.).

Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir jų adresai:

Eil. Nr. Įstaigos pavadinimas Adresas
1 VšĮ Klaipėdos "Universa Via" tarptautinė mokykla Baltikalnio g. 2
2 VšĮ Klaipėdos licėjus Kretingos g.
3 VšĮ "Vaivorykštės tako" gimnazija Sportininkų g.
4 VšĮ Klaipėdos specialioji mokykla-daugiafunkcis centras "Svetliačiok" Baltijos pr.
5 VšĮ darželis "Jūrų žvaigždutė" Ukmergės g.
6 VšĮ darželis "Pasakėlė" Pakruojo g.
7 VšĮ "Pajūrio Valdorfo bendruomenė" Baltijos pr.
8 VšĮ "Laimingų vaikų pilis" (Miško darželis) Šlaito g.
9 VšĮ Klaipėdos pajūrio sodelis K.Donelaičio g.
10 VšĮ "Niektauza" Poilsio g.
11 VšĮ "Saulė ir mėnulis" Kretingos g.
12 UAB Mažasis Klaipėdos licėjus Nėgių g.
13 VšĮ "Šv.Pranciškaus paukšteliai" Savanorių g.
14 VšĮ "Mažieji lazeriukai" Šermukšnių g.
15 VšĮ "Smaragdinis pasaulis" ("Smaragdo uostas") Kretingos g.
16 Edukacinė erdvė - darželis „Opa“ Minijos g.

Mūsų darželis - mokykla arti savo tėvų yra unikalus programa, kuri leidžia labai palengvino bendravimą tarp tėvų ir vaikų darželis. Kaip tėvai jūs turite unikalią galimybę visada po ranka naujausias naujienas apie tai, kas vyksta darželyje. Pavyzdžiui, vaikas yra ne problema prisijunk prie žiedo ar sužinoti apie renginį vyko netolimoje ateityje. Jūs tikrai turite viską po ranka. Virš jūsų mūsų darželis teisintis dėl savo vaikų. Per kelias sekundes sukurti ir išsiųsti atsiprašymo laišką į savo darželyje. Užpildyti tik tos dienos ir parašyti už nebuvimo priežastį. Tada tiesiog paspauskite mygtuką pasiteisinimas ir atsiprašymo tuo metu, kai sąskaita pasirodo darželyje. Jūs neturite ieškoti elektroniniu paštu arba telefonu darželio klasėje. Kaip tėvai, todėl galite būti tikri, kad darželio pasiteisinimas visada gausite darželį, savo ruožtu, turi labai aiškų sąrašą atleistas vaikams.

Miško darželis - gera vieta vaikui būti savimi ir atrasti pasaulį per gamtą. Tai darželis, į kurį norime ir patys suaugę eiti... Nes čia kopos, jūra, miškas ir visada geras jūrinis bei mikro klimatas. Vaikui lankančiam Miško darželį kasdien padedame patirti neeilinę kelionę: urbanizacijos šurmulį keičiančią natūralią Kuršių nerijos gamtą, plaukimą laivu, jutimą kaip keičiasi oro sąlygos ir vandens stichija, t.y. jūra ir marios. Mūsų darželyje vaikai auga gryname ore, kūrybinėje laisvėje, yra mylimi, saugomi ir mokomi nuoširdžių auklėtojų. Miško darželis visai mūsų bendruomenei lyg antri namai, kur gera leisti dieną.

Vaikai darželyje žaidžia visokius žaidimus, ir su pasigamintais žaislais ir be, dar augina žirnius ir augalus, kurių nepažįstam. Darželyje išmokau visko, ko nežinau. Man patinka veikti viską, ko dar nežinau. Man darželyje labiausiai patinka žaisti piratus. Kai būnu išvažiavęs labai pasiilgstu darželio, bet kai grįžtu vis tiek labai išdykauju. Man darželyje labiausiai patinka žaisti piratus. Man patinka darželyje eiti į žygį, žaisti ir valgyti prie jūros, dar kai būna geras oras - miegoti hamakuose. Patinka, kad laivai plaukiantys matosi iš kiemo. Kai ateina žiema mėgstu voliotis ant sniego bei mėtytis gniūžtėmis. Čia daug smėlio ir pievų, kurias norisi paimti ir taip mesti į dangų, kaip viskas gražu. Darželyje užaugau, išmokau laipioti visur, ypač su virvėmis, draugauti, rūpintis ir padėti mažesniems vaikams. Visi dideli tai moka. Mano gyvenimas - tai visas pasaulis. Aš mėgstu žaisti, slėptis, bėgioti visur, toli ir nelabai. Svarbiausia darželyje išmokti socialines pamokas: bendrauti, draugauti, jaustis gerai, būti išklausytam ir suprastam. Šis darželis, kitaip nei dauguma kitų, ugdo vertybes, lavina įvairius įgūdžius tyrinėjant ir stebint gamtą, moko jaustis gamtos dalimi. Man darželyje labiausiai patinka žaisti piratus. Kai būnu išvažiavęs labai pasiilgstu darželio, bet kai grįžtu vis tiek labai išdykauju.

Su vaikais dirba daug auklėtojų vienu metu, taip pat ir vyrų, puoselėjame glaudų santykį su vaikais. Na, žinoma, išskirtiniai mes ir tuo, jog esame arčiausiai jūros, vieninteliai Lietuvoje keliamės į darželį su keltu, būname nuolat gamtoje. Vaikai natūraliai grūdinasi ir fiziškai stiprėja. Čia vaikams siūlome ne tik užsiėmimus susijusius su daile, muzika, bet, ir tikro gyvenimo per kasdieninę veiklą: kuprinių susidėjimą ir buvimą atsakingais už savo daiktus, šiukšlių rūšiavimą, maisto ruošą... Mes skiriame didelį dėmesį vaikų savarankiškumui ir taip juos įgaliname, motyvuojame. Prieš Miško darželį, mėginome įprastą privatų darželį ir turėjome galimybę patirti, ką reiškia vaikų ligos. Tada pasiryžome ateiti į Miško darželį ir nepaprastai tuo džiaugiuosi. Mūsų ateitis - mūsų vaikai! Nuoširdžiai tuo tikime ir stengiamės ugdymo procese bei veiklose laužyti stereotipus - veiklas orientuojame į vaikų pomėgius bei interesus, skatiname bendruomeniškumą, atvirumą pasauliui bei neišsenkantį norą mokytis ir pažinti. Noriu pasidžiaugti, kad 2 metai laiko praleisto miško darželyje tikrai užgrūdino Džiugą ir suteikė ištvermingumo.

Yra du pagrindiniai argumentai, kodėl pasirinkome Miško darželį. Miško darželis yra miške, gamtoje. Mūsų šeimoje labai svarbus balansas tarp miesto šurmulio ir gamtos ramybės. Tarp technologijų ir supratimo, iš kur mes ir kodėl. Kodėl skrenda lėktuvai ir kaip šliaužia sraigė. Antras argumentas išplaukia iš pirmojo - Miško darželio mokytojų kūrybiškumas sistemą “išnešti” į lauką, į kitą aplinką, ko dar trūksta daugelyje švietimo įstaigų, kuriose labai stiprus nekintamumas. Vaikams - tai mokykla, kurios pavydi mūsų šeimos vyresnieji draugai. Džiaugiuosi, jog Miško mokykloje vaikų fizinė sveikata puiki, retos ligos. Labai jaučiama Miško mokyklos įtaka. Vesta pažįsta daugiau augalų, vabalų ir reiškinių negu mes, tėvai. Džiaugiamės jos empatija gamtai, taip pat, kad nėra blogų, šlykščių ir pan. pvz., vabalų. Prieš savaitę svajingai žiūrėdama pro automobilio langą sakė: "Mama, aš taip myliu gamtą.. Žinai, kodėl? Ula neskina gėlių, nes saugo jas bitėms, stebisi kitų žmonių padaryta žala gamtai, renka šiukšles, stebi vabalus ir vabzdžius ir jais domisi. Aš pati kartu su ja mokausi kuo dažniau pastebėti gamtos grožį, naudą, kvapus.

Miško darželyje ir mokykloje matau kūrybiškumą vaikų žaidimuose lauke, ten pilna jų vaizduotės. Matau mokytojų kūrybiškumą, kaip jie pasitelkdami įvairias priemones moko vaikus, o jie mokosi iš jų. Vakar radom skruzdėlyną po supynėm. Gretimų supynių pakojis velėna užpildytas. O po neužpildytom skruzdės neršia... Sūnus sako: "čia jos dabar naujus namus "neša", nes ką tik žmonės suardė tikrus..". Klausiu: “iš kur žinai???". O jis: “Tu ką, - aš gi iš Miško mokyklos!

Klaipėdos darželiai ir jų adresai

tags: #moksai #mano #darzelis