Algis Frankonis, gimęs 1949 m. spalio 30 d., yra žinomas Lietuvos estrados atlikėjas, kurio gyvenimas neatsiejamai susijęs su muzika ir scena. Nors didžiąją gyvenimo dalį praleido svetur, Tėvynė jam visada buvo ir išliks svarbiausia.
Dainininkas mokėsi I-oje vidurinėje mokykloje. 1979 m. eksternu baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Muzikos ir teatro akademija), kur pas profesorių E. Balsį studijavo kompozicijos pagrindus. Tai padėjo jam ne tik atlikėjo, bet ir kūrybinio darbo linkme.
Algis Frankonis yra labai sportiškas ir aktyvus žmogus. Kad ir kur gyventų, jį dažnai galima išvysti minantį dviračio pedalus, važiuojantį riedučiais ar paspirtuku. Jis daug vaikšto, mankštinasi ir stengiasi šiuos sveikos gyvensenos principus perduoti kitiems, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.
Dabar Algis Frankonis svajoja Vilniuje įkurti senjorų muzikos klubą, kuriame žmonės galėtų smagiai leisti laiką ir bendrauti. Jis su gydytoja kardiologe Asta Grigaliūniene Trečiojo amžiaus universitete skaito paskaitas sveikatinimo temomis, dalindamasis savo patirtimi ir žiniomis.
Algis Frankonis su metais vyresniu broliu Valdemaru Frankoniu prieš kelis dešimtmečius surinkdavo sausakimšas sales. Dabar šis duetas vėl atgimsta, kai abu broliai būna Lietuvoje. Jie koncertuoja privačiuose renginiuose, o prieš porą savaičių A. ir V. Frankoniams plojo vieno Vilniaus „Rotary“ klubo nariai, šventę 80-metį.
Koncertuoti įvairių šalių scenose Algis Frankoniui teko ir su broliu, ir su žmona Liuda (61 m.), taip pat dainininke. „Anais laikais dainininkai turėjo nedaug galimybių koncertuoti už Sovietų Sąjungos ar socialistinio bloko šalių ribų. Mums su Valdemaru sėkmė šypsojosi plačiai: turėjome progos pasižvalgyti po pasaulį ir net koncertuoti to meto įvairių šalių vadovams“, - prisiminė A. Frankonis.
Bene labiausiai jam į atmintį įstrigo kelionė į Kubą 1978 metais, kur jie su broliu dalyvavo Pasaulio jaunimo ir studentų festivalyje. Tą kartą A. ir V. Frankonių pasirodymą stebėjo ir šios šalies vadovas Fidelis Castro. „Jis su visais atsistodavo ir plodavo net dainai nepasibaigus. Žinoma, jeigu ji jam patikdavo. Per finalinę dainą, atliekamą daugybės koncerto dalyvių, tarp kurių buvome ir mes, publika stovėdama garsiai plojo ir šaukė. F. Castro irgi atsistojęs plojo“, - pasakojo A. Frankonis.
Broliams sovietmečiu teko koncertuoti ir kituose tolimuose pasaulio kampeliuose. Jie maždaug mėnesį savo dainomis linksmino Afrikos šalių Ganos ir Benino publiką. 1983 metais A. ir V. Frankoniai Vakarų Vokietijoje dalyvavo tarptautiniame festivalyje, kur atliko dvi kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainas. Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje broliai dalyvavo Sovietų Sąjungos ir JAV jaunimo forume.
Nors Algis Frankonis ilgus metus gyveno Ispanijoje, jis nuolat jautė didelį ryšį su Lietuva. „Man labai trūko Lietuvos. Ir aš visuomet, kada grįždavau į Lietuvą (nebuvo metų, kad aš neatvažiuočiau bent du kartus pasisvečiuoti), visuomet sakydavau, jeigu manęs kas nors klausdavo, kad aš tiktai tenai dirbu, o gyvenu aš Lietuvoj. Turiu lietuvišką pasą, kaip ir anksčiau jį turėjau, visa mano šeima turi lietuviškus pasus, ir aš visą laiką paslapčia svajojau, net negalėjau savo šeimai to pasakyti, svajojau sugrįžti į Lietuvą“, - sakė A. Frankonis.
Pasak dainininko, kartais tikrąsias vertybes nustelbia greito gyvenimo būdo paskatinti trumpalaikiai malonumai. Tačiau meilės savo šaliai, A. Frankonio teigimu, pamiršti neįmanoma. „Mes dabar gyvename vartotojiškoje kultūroje, dvasinių dalykų ne tiek daug beliko. Turim tai pripažinti. Visi į piniginės turinį žiūri, o pagrindiniai dalykai kas yra? Aš tikiu meile, sąžiningumu, atsidavimu vienas kitam. Yra tų gražių dalykų. O jeigu kiekvienas žmogus dabar siekia nusipirkti automobilį, tas amerikietiškas gyvenimo būdas: mašina, butas ir paskui ten savaitgalį nueit į kokį klubą pasėdėt ir viskas. Atrodo, kad tai laimė. Aš suprantu, kad kitų profesijų žmonėms tai tinka, man netinka. Aš esu muzikantas, man čia yra laimė atvažiuoti, čia yra nuostabūs draugai, čia mano tėvai palaidoti, čia mano yra dar brolių, giminių... Viso šito ten nėra“, - kalbėjo A. Frankonis.
Artėjant jubiliejui žinomas vyras sutiko pasidalyti mintimis apie praėjusius metus, ateities planus ir tikslus bei gyvenimo įpročius.

Jo brolis Valdemaras Frankonis yra legendinis dainų atlikėjas, daugiau kaip 50 metų scenoje, puikiai žinomas dėl savo pasiekimų ir indėlio Lietuvos muzikoje. Tiek kaip solistas, tiek kaip legendinio „Žvaigždžių kvarteto" narys koncertavo Europos, Amerikos, Azijos ir Afrikos šalyse. Valdemaras kartu su broliu Algiu dainavo tuometinės armijos dainų ir šokių ansamblyje, vėliau Vilniaus estradinių ansamblių ir orkestrų susivienijimo organizuojamose šou programose, Vilniaus populiariose kavinėse „Neringa" ir „Dainava" su legendiniu A. Šabaniausku, Valstybinės filharmonijos vokaliniame- instrumentiniame ansamblyje „Vilniaus aidai", orkestro „Trimitas" estradinės muzikos grupėje (vad. M. Tamošiūnas). Valdemaras kėlė savo kaip dėstytojo - solisto kvalifikaciją.
Broliai Frankoniai yra dalyvavę Pasaulio jaunimo ir studentų festivaliuose Kuboje (1978 m.) ir Maskvoje (1980 m.). Taip pat estradinės muzikos festivaliuose Lietuvoje: "Baltijos jaunystė", „Vilniaus bokštai", „Didysis muzikų paradas -1999 ir 2002m."; Šv. Kristupo vasaros muzikos festivalis ir kt. Per 50 metų karjerą dalyvauta daugiau kaip 1.500 koncertų ir 50 labdaros renginių, „LRT žygis per Lietuvą". O taip pat tarptautinėse estradinės muzikos programose „Draugų melodijos".
1995 m. Valdemaras įkūrė vokalinę grupę "Žvaigždžių kvartetas", kurios koncertinės programos vyksta iki šiol. Nuo 2000 m. Valdemaras dainuoja įvairiuose jubiliejuose: Lietuvos valstybės 100-mečio, Punsko m. 400-mečio koncertuose, o taip pat kompozitorių M. Tamošiūno, A. Raudonikio, M. Vaitkevičiaus, T. Makačino, M. Noviko ir kt. sukaktuvių renginiuose.

1980-1983 m. JAV laikraštis „The Union Under, Manchester" publikavo informaciją apie Valdemaro kūrybą, kuri atsispindi išleistuose albumuose: 3 kompaktinėse ir 5 vinilinėse plokštelėse. Lietuvos muzikos fonde įregistruota virš 100 Valdemaro įdainuotų kūrinių.
Valdemaras puikiai žinomas dėl savo pasiekimų ir indėlio Lietuvos muzikoje. Nepaisant metų bėgimo, jis nesustoja ir yra kupinas energijos ir jėgų, o muzika ir scena vis dar išlieka jo gyvenimo aistra ir variklis. „Scena yra mano gyvenimo dalis. Kitaip jo neįsivaizduoju. Kol mes dar nejuokingi, kol balsas skamba, tol dainuojame. Juk kažkada ateis ta riba, kai nori, nenori negalėsi“, - teigė jis. Nors sveikata dar leidžia koncertuoti ir kurti, Valdemaras neslepia, kad metų naštą visgi jaučiasi. „Metai daro savo - turiu padidėjusį kraujospūdį. Vieną dieną atsikeli ir nori dainuoti, o kitą kartą jau turi pasėdėti, kol ateisi į save“, - kalbėjo muzikantas.
Žinomas vyras džiaugiasi, kad per praėjusius gyvenimo metus daug pasiekė, o dabar gali leisti laiką su artimais bičiuliais ir mėgautis laisvu laiku. „Daug nuveikiau ir dabar daug veikiu. Mane supa tokie patys bendraamžiai kolegos. Žodis negražus, bet jo nepabijokim - pensininkai. Mes esame branduolys, bet tuo džiaugiamės, nes turime daug laiko“, - atviravo jis. Ateinančiais metais Valdemaras didelę dalį laiko planuoja praleisti darbe, nes ten jis atranda įkvepiančius žmones. „Man poilsis yra darbas. Aš jau visur prisivažinėjau per savo metus. Atrandu save darbe, nes ten mane supa jauni žmonės. Spalio 19-ąją, šeštadienį buvo gimtadienis, sekmadienį pailsėjau, o pirmadienį jau susirinkome pas kolegas ir žiūrėjome programą į ateitį. Mano gyvenimas pasidarė kur kas įdomesnis negu buvo“, - mintimis dalijosi jis.
Kalbant apie jo gyvenimo įpročius, Valdemaras Frankonis laikosi sveiko gyvenimo būdo. „Druska ir cukrus man neegzistuoja. Alkoholio beveik nevartoju, retkarčiais išgeriu raudono vyno taurę. Miegu gerai, mėgstu vaikščioti - per dieną nueinu 20 tūkstančių žingsnių. Man geriau judėti, nei sėdėti“, - pasakojo žinomas vyras.
Kitais metais Valdemaras žada minėti dar daugiau svarbių jubiliejų, kuriuos paženklins dideli ir gražūs darbai. „Kitais metais „Žvaigždžių kvartetas“ minės 30 metų jubiliejų. Taip pat 55 metai, kai aš su broliu Algiu esame scenoje. Žadame išleisti ketvirtąją vinilinę plokštelę su „Žvaigždžių kvartetu“ bei planuose turime kartu su broliu išleisti atskirą vinilinę plokštelę, kur sudėsime naujas ir senas dainas“, - pasakojo jis.
Žinomas vyras džiaugiasi atradęs ryšius, kurie virto draugyste ir iš to gimė nuostabūs darbai. „Džiaugiuosi, kad mus sieja graži draugystė su pianistu Ričardu Anusausku. Pas mus atsirado kitokia muzika: bliuzas, džiazas, rokenrolai. Dabar turiu atskirą programą su maestro R. Anusausku, „Žvaigždių kvartetu“ ir su broliu A. Frankoniu, todėl šiame gyvenimo etape man svarbiausia yra darbas“, - teigė estrados legenda.
Gražaus jubiliejaus proga vyras padėkojo ne tik sau, bet skyrė gražius žodžius ir komandai, su kuria dirba. „Labai džiaugiuosi, kad mes dirbame su didele komanda: Rasa Kaušiūtė, Liucija Nanartavičiūtė, Justinas Stanislovaitis, brolis Algis Frankonis, Ričardas Anusauskas, Onutė Aleksiūnaitė ir daug metų dainavusi ir dainuojanti Asta Bagdonavičienė. Labai smagu, kad prie mūsų komandos prisijungė ir jauna atlikėja Elzė, kurią surado maestro Ričardas Anusauskas, nors jai tik 16 metų ji labai noriai ir su dideliu ūpu atlieka sudėtingą programą. Džiaugiuosi, kad neatsiliekame ir sujungiam jėgas su jaunimu“, - su šypsena kalbėjo jis.
Broliai Frankoniai - Dar širdyje ne sutema
Dainų sąrašas, kurias atliko Algis ir Valdemaras Frankoniai:
- Ant mūšio kelio (v. Gyva pasaka)
- Naujas kazačiokas (z. Rauda)
- Medkirtėliai (z. Mieganti karalaitė)
- (v. Kalnų sakmė)
- Gražiausia mergina (b. Krantų gėlė)
- (z. jurgutytė, b. Jugoslaviški motyvai (serbų k., lietuvių k.))
- (z. jurgutytė, j. Kur lygūs laukai)
- (z. jurgutytė, b. gadeikis, j. čigonų berniukas)
- (z. Klouno daina)
- (b. Balta saulė (latvių k.))
- (z. čigonų keliais (lenkų k.))
- (z. Būriuotojų dainelė)
- (l. fatejevaitė, z. Tyliai, tyliau...)
- O, gimtine! (angl. cookies)

