Menu Close

Naujienos

Remigijus Žemaitaitis: biografija, politinė ir profesinė karjera

Remigijus Žemaitaitis gimė 1982 m. gegužės 30 d. Šilutėje, ekonomistų šeimoje.

Iki R. Žemaitaičio gimimo jo tėvai persikėlė gyventi iš Telšių į Šilutę.

Šilutėje R. Žemaitaičio tėvai apsigyveno bute, bet vėliau persikėlė į savo namą („alytnamį“).

Pasak R. Žemaitaičio, sovietmečiu jo tėvai, nors ir neteisėtai, visada vertėsi ūkiu: augino kiaules, viščiukus, pasistatytuose šiltnamiuose augino gėles pardavimui.

1962-1973 m. baigė Kavarsko vidurinę mokyklą.

Mokykliniais metais sportavo, žaidė krepšinį, buvo vienas geriausių Kavarsko krepšininkų.

Nuo 1991 m. iki 2000 m. lankė Šilutės 1-ąją gimnaziją.

Šioje gimnazijoje 2000 m. baigė vidurinį išsilavinimą.

2000 m. baigė Šilutės pirmąją gimnaziją.

2005 m. baigė teisės studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, įstojo į Ekonomikos fakultetą.

Studijuodamas Vilniaus universiteto Teisės fakulteto antrame kurse, pradėjo dirbti Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko patarėju, vėliau - Seime.

Tuo pat metu dirbo ir teismuose teisės konsultantu.

Baigęs Vilniaus universitetą, pradėjo dirbti Vilniaus apygardos teismo pirmininko patarėju.

2000-2005 m. Nuo 2002 m. iki 2005 m. liepos mėn. dirbo UAB „Dervira“ teisininku.

Nuo 2004 m. iki 2005 m. dirbo Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo Civilinių bylų skyriaus specialistu, 2005 m. - teisėjo padėjėju.

Nuo 2005 m. iki 2007 m. dirbo Vilniaus miesto savivaldybės mero Juozo Imbraso patarėju teisės ir ekonomikos klausimais.

R. Žemaitaitis taip pat užėmė nušalinto prezidento Rolando Pakso ir politiko Juozo Imbraso patarėjo pareigas.

Dirbo Europos Sąjungos teisės specialistų komisijose Briuselyje.

Iki išrinkimo į Seimą aktyviai dirbo Europos Parlamente, taip pat daug dėmesio skyrė visuomeninei veiklai.

2009 m. - Europos parlamento narių R. Pakso ir J.

Remigijus Žemaitaitis politinės karjeros pradžia

2009 m. lapkritį pakartotiniuose Seimo rinkimuose Šilutės-Šilalės rinkimų apygardoje R. Žemaitaitis buvo išrinktas į 2008-2012 m. Seimą.

Lapkričio 30 d. antrajame rinkimų ture jis, atstovaudamas partijai „Tvarka ir teisingumas“, aplenkė savo varžovą Joną Gudauską (Tėvynės sąjunga).

Darbą Seime pradėjo 2009 m.

Nuo 2009 m. iki 2016 m. užėmė partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilalės skyriaus pirmininko pareigas.

2012-2016 m. buvo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas.

2016 m. gruodžio 10 d. išrinktas partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku.

Šiose pareigose dirbo iki 2020 m.

Nuo 2016 m. iki 2020 m. buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku.

2018 m. rugsėjo 28 d. paskirtas į Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pavaduotojus.

2019 m. lapkričio 12 d.

2020-2022 m. ėjo partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininko pareigas.

Nuo 2020 m. iki 2022 m. - partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininku.

2009-2024 m. ir nuo 2024 m. lapkričio mėn. - Lietuvos Respublikos Seimo narys.

Iki 2019 m. birželio mėn. priklausė jo frakcijai „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“ (2016 m. lapkričio mėn. - 2017 m. rugsėjo mėn. buvo frakcijos seniūnas).

2019 m. birželio-liepos mėn., 2019 m. rugsėjo-2021 m. gegužės mėn. ir 2023 m. vasario-2024 m. gegužės mėn. - Mišrios Seimo narių grupės narys.

2019 m. liepos-rugsėjo mėn. - frakcijos „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“ narys.

2021 m. gegužės-2023 m. vasario mėn. - Lietuvos regionų frakcijos narys.

Nuo 2024 m. lapkričio mėn. - Nemuno aušros frakcijos seniūnas.

2018-2019 m. - Seimo pirmininko pavaduotojas.

2015-2016 m. - Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas.

Nuo 2024 m. gruodžio mėn. - Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas.

Remigijus Žemaitaitis Seimo narys

2023 m. Generalinė prokuratūra dėl R. Žemaitaičio veiksmų pradėjo tyrimą.

2023 m. gegužės mėn. jo narystė partijoje buvo sustabdyta dėl tautinę nesantaiką kurstančių pasisakymų socialinėje erdvėje.

Per savo politinę karjerą R. Žemaitaitis susidūrė su ne vienu skandalingu įvykiu.

Dėl šių įvykių 2023 m. gruodį Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti Seimo nutarimą dėl galimos apkaltos.

Specialioji parlamentinė tyrimo komisija nustatė, kad R. Žemaitaitis pažeidė Konstituciją ir Seimo statutą.

Nepaisant šių iššūkių, R. Žemaitaitis tęsė politinę veiklą ir 2023 m. įregistravo visuomeninį judėjimą „Šilutės kraštas“.

2024 m. sausį įregistravo šią politinę jėgą.

Tais pačiais metais jis taip pat paskelbė apie savo kandidatūrą į prezidentus.

2024 m. gegužės 2 d. Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė panaikinti jo Seimo mandatą, tačiau R. Žemaitaitis šį sprendimą apskundė.

2025 m. kovo Seimo Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl Žemaitaičio planuotos kelionės į JAV.

Politikas teigė buvęs apgautas: paaiškėjo, kad politikui siųsti lėktuvo bilietai buvo netikri.

2024 m. spalio 13 d. išrinktas į 2024-2028 m. Seimą.

R. Žemaitaitis surinko 51,52 proc. balsų ir buvo išrinktas pirmajame rinkimų ture vienmandatėje Kelmės-Šilalės (Nr. 41) apygardoje.

Jo vadovaujama „Nemuno aušros“ frakcija 2024 m. lapkričio 11 d. prisijungė prie socialdemokratų vadovaujamos valdančiosios koalicijos 2024-2028 m. Seime ir delegavo ministrus į Gintauto Palucko ministrų kabinetą.

Politinių partijų koalicija Seime

2025 m. rugpjūčio 25 d. „Nemuno aušros“ frakcija prisijungė prie antrosios socialdemokratų sudarytos valdančiosios koalicijos 2024-2028 m.

2025 m. gruodžio 4 d. Vilniaus apygardos teismas pripažino R. Žemaitaičio kaltę už neapykantos skatinimą ir kurstymą prieš žydus, taip pat už Holokausto įvykių Lietuvoje menkinimą.

Jam skirta 5000 eurų bauda.

2026 m. kovo 24 d. R. Žemaitaitis ir dar šeši „Nemuno aušros“ frakcijos nariai balsavo prieš Seime siūlytą įstatymo projektą, numatantį Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės Kap­čia­mies­čio karinio po­li­go­no steigimą.

2026 m. kovą R. Žemaitaitis nurodė, kad Lietuvoje poligonų pakanka.

2026 m. kovo 26 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad „Nemuno aušra“ valstybės paramos lėšas naudojo ne pagal paskirtį, mokėdama už automobilių nuomą partijos vadovui R. Žemaitaičiui ir jo pavaduotojai Daivai Petkevičienei.

Dėl šio pažeidimo 2026 m. balandžio 3 d.

2025 m. sausio 24 d. savaitraštyje „Lazdijų žvaigždė“ tikino manantis, kad demokratija yra pati blogiausia valdymo forma, kuri pasmerkta žlugti.

R. Žemaitaitis yra vedęs.

Su žmona Živile Žemaitaitiene augina sūnus Vakarį ir Jorį.

Vedė 1977 m., žmona Ona Neverauskaitė-Žemaitienė - ekonomistė.

Vaikai: Rimvydas Žemaitis (g. R. 1982 m. gegužės 30 d.

2023 m. duomenimis R. Žemaitaitis buvo penktas pagal turtingumą parlamento narys 2020-2024 m.

2026 m. sausio 28 d. socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje paskelbtos nuotraukos, kuriose R. Žemaitaitis nufotografuotas su buvusiu „Agurkinių“ gaujos nariu Aurelijumi Perminu.

R. Žemaitaitis ir jo kolega Robert Puchovič patvirtino asmeniškai pažįstantys A. Perminą.

2026 m. sausio 30 d. R. Žemaitaitis patvirtino, kad su A. Perminu susipažino vandens motociklų varžybose Palangoje 2016 ar 2017 m.

Jis sužinojo apie A. Permino praeitį ir nusikalstamą veiklą, kai šis jam apie tai pasipasakojęs praėjus mėnesiui nuo pažinties pradžios.

Pasak R. Žemaitaičio, kalbėti apie jo kaip politiko reputaciją ir ryšius su A. Perminu prasmės nėra, nes A.

Nors R. Žemaitaičio teigimu, jį su A. Perminu sieja išskirtinai tik vandens sportas, žiniasklaidoje pastebėta, kad 2024-2028 m. Seime A.

A. Perminas, taip pat žinomas „Šūdmaišio“ pravarde, buvo „Agurkinių“ nusikalstamos grupuotės narys.

Pasak A. Permino, jis su „Agurkinių“ nariais ėmė bendrauti 2009 m. vasaros pabaigoje, kai baigė atlikinėti laisvės atėmimo bausmę Pravieniškėse.

2013 m. kovą pradėjo bendradarbiauti su pareigūnais ir teikti parodymus apie „Agurkinių“ nusikaltimus.

Jam suteiktas valstybės saugomo liudytojo statusas.

„Agurkinių“ teismo proceso metu A. Perminas prisipažino gabenęs nelegalias narkotines medžiagas iš Nyderlandų į Jungtinę Karalystę ir liudijo prieš buvusius gaujos narius.

Jis atskleidė grupuotės organizuojamą ir vykdomą nelegalių narkotinių medžiagų gabenimą iš Ispanijos į Jungtinę Karalystę ir Rusiją.

Aurelijus Perminas ir Remigijus Žemaitaitis

R. Žemaitaitis yra žinomas dėl savo aktyvumo ir gebėjimo greitai suprasti situaciją.

tags: #zemaitytes #gimimo #metai