Menu Close

Naujienos

Tautmilės prieglauda: darbo laikas ir savanorystės galimybės

VšĮ "Tautmilės globa" yra ne pelno siekianti įstaiga, įkurta 2012 m. sausio 12 d. Pagrindinė jos veikla yra priskiriama prie kategorijos "Kita, niekur kitur nepriskirta, asmenų aptarnavimo veikla". Įmonės kodas yra 302710895, o vadovė - Tautmilė Stanevičiūtė. Ši ne pelno siekianti įstaiga pranešė, kad joje buvo vykdyta savanoriška veikla. Pagrindinė įmonės veikla yra naminiai gyvūnai, maistas, reikmenys. Kitos veiklos, kuriomis užsiima bendrovė, yra gyvūnų globa. Šiuo metu VšĮ "Tautmilės globa" įsikūrusi adresu Architektų g. 67-55, Vilnius.

Istorija ir plėtra

VšĮ „Tautmilės globa“ įkūrėja Tautmilė Stanevičiūtė savanoriška beglobių gyvūnų globa užsiima nuo 2008 m. Tautmilė yra savanoriavusi praktiškai visose didžiosiose Vilniaus gyvūnų globos organizacijose („SOS gyvūnai“, „Gyvybės vagonėliai“, „Lesė“) ir dėl savo veiklos yra gerai žinoma Vilniaus gyvūnų mylėtojų. Savanoriaudama ji matė, kad benamių gyvūnų vis dar yra gerokai daugiau, negu galinčių jiems padėti, ir nejučia ėmė svajoti apie dar vienos prieglaudos įkūrimą. Pagaliau 2012 m. ryžosi įkurti organizaciją VšĮ „Tautmilės globa“.

"Tautmilės prieglaudėlės” pradžia buvo mažame garaže Buivydiškių mikrorajone, kuriuo leido naudotis pažįstamas žmogus. Kiek vėliau prieglauda su visais turimais globotiniais persikėlė į 70 m2 patalpas Rasų g. 39, kuriomis jų savininkai leido prieglaudai naudotis nemokamai. Po kiek laiko vietos vėl pritrūko. Susitarę su Rasų g. 39 patalpų savininkais, išsinuomojome iš jų papildomos erdvės šalia esančiose patalpose su sąlyga, kad suremontuosime jas ir kas mėnesį mokėsime nuomą. Taigi mūsų 70 m2 virto 250 m2. Vėliau ir ši erdvė tapo per ankšta, kankino nežinia, kiek galėsime veikti šiose patalpose, ir kaimynai nebuvo patenkinti... 2015 m. žiemą surinkusi rėmėjų paramą prieglauda įstengė nusipirkti sodybą prie Medininkų. Ėmėmės iš lėto įkūrinėti vietas benamiams gyvūnams ir ten. Atsirado galimybė sodyboje globoti ne tik kates ir šunis, bet ir kitus gyvūnus, kuriems prireikia pagalbos. Kyla nemažai iššūkių išlaikyti šiuos du padalinius, bet labai džiaugiamės turėdami galimybę naudotis jais abiem.

Prieglaudos vadovė Tautmilė daugiausia laiko praleidžia prieglaudos sodyboje, o Rasų g. padalinio vyriausioji - Olga. Ant šių dviejų stiprių moterų pečių gula svarbiausi prieglaudos ir jos globotinių reikalai. Be to, jos kasdien atsiliepinėja į žmonių skambučius, su jomis derinami gyvūnų dovanojimo reikalai.

Istorinė nuotrauka gyvūnų prieglaudos

Veiklos sritys

Pagrindinės veiklos sritys:

  • Gyvūnų globa: Organizacija rūpinasi beglobiais, sergančiais ir sužeistais gyvūnais, suteikia jiems laikiną pastogę ir ieško naujų šeimininkų. "Tautmilės prieglaudose” prieglobstį randa tiek laukiniai gyvūnai, tiek naminiai gyvuliai.
  • Veterinarinė pagalba: "Tautmilės globa" bendradarbiauja su veterinarijos klinikomis, užtikrindama gyvūnams reikalingą medicininę priežiūrą.
  • Savanorystė: Organizacija aktyviai įtraukia savanorius į savo veiklą, siūlydama įvairias savanorystės galimybes.
  • Paramos rinkimas: "Tautmilės globa" renka paramą iš visuomenės, siekdama užtikrinti gyvūnų priežiūrą ir gydymą.

Savanorystės galimybės ir darbo laikas

Šiame tvarkaraštyje galite užsiregistruoti savanoriavimui Tautmilės prieglaudėlėje, Rasų g. Maksimalus pagalbininkų skaičius vienam vedžiojimui - 15 žmonių. Svarbu atvykti į prieglaudą laiku. Vaikai, atvykstantys padėti į prieglaudą, privalo būti kartu su tėvais. Vaikai privalo būti lydimi pilnamečio. Paaugliai (14m.+) gali atvykti vieni su tėvų raštišku leidimu.

Tvarkymasis kačių patalpose vyksta kasdien 11:00. Jei norite padėti, užsirašykite kalendoriuje tik šiuo laiku. Volunteering with the cats starts at 11:00.

Spustelėkite ant dienos, kurią norite atvykti. Atsidarius naujam langui skiltyje “Enter the event title” pasirinkite laiką (tam reikia nuimti varnelę nuo “all day”) ir įrašykite savo vardą, taip pat pasirinkite.

"Tautmilės globa" siūlo įvairias savanorystės galimybes:

  • Šunų vedžiojimas: Savanoriai gali vedžioti prieglaudos šunis, suteikdami jiems fizinį aktyvumą ir socializaciją. Maksimalus pagalbininkų skaičius vienam vedžiojimui - 15 žmonių.
  • Prieglaudos tvarkymas: Savanoriai gali padėti tvarkyti prieglaudos patalpas, valyti narvus ir pasirūpinti gyvūnų švara.
  • Socialinių tinklų turinio kūrimas: Savanoriai, turintys rašymo, fotografavimo ar maketavimo įgūdžių, gali prisidėti prie socialinių tinklų turinio kūrimo.
  • Transportas ir vairavimas: Savanoriai, turintys transporto priemones, gali padėti transportuoti gyvūnus į veterinarijos klinikas ar naujus namus.

Norint tapti savanoriu, reikia susisiekti su atsakingu asmeniu ir užsiregistruoti.

Finansinė padėtis

2024 metais VšĮ "Tautmilės globa" pardavimo pajamos siekė 337 115 Eur. Tačiau, pelnas prieš mokesčius buvo -93 336 Eur, kas rodo nuostolingą veiklos laikotarpį. Naujausiais duomenimis, įmonėje dirba 3 darbuotojai. Remiantis turimais duomenimis, įmonės kredito rizika yra vertinama kaip "neskaičiuojama".

Pagrindiniai finansiniai rodikliai (2024 m.)
Rodiklis Reikšmė Pokytis per paskutinius metus
Pardavimo pajamos (€) 337 115 € +5 %
Pardavimai vienam darbuotojui (€) 115 € -1 %
Pelnas prieš mokesčius (€) -93 336 € -
Nuosavas kapitalas (€) 3 € 0 %
Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai (€) 67 143 € 65 %

Iššūkiai ir problemos

Nepaisant visų pastangų, "Tautmilės globa" susiduria su įvairiais iššūkiais:

  • Finansiniai sunkumai: Organizacija nuolat jaučia finansų trūkumą, kuris apsunkina gyvūnų priežiūrą ir gydymą.
  • Ligų plitimas: Prieglaudoje laikomi gyvūnai dažnai serga įvairiomis ligomis, kurios reikalauja didelių išlaidų gydymui. Pavyzdžiui, prieglaudoje sergantys maži ir dideli katinai, kurie sudaro apie 60 proc. katiniško kolektyvo. Kalciveroze, rinoteacheitas, grybelis….
  • Žmonių abejingumas: Ne visi žmonės yra linkę padėti beglobiams gyvūnams, todėl organizacijai sunku rasti savanorių ir rėmėjų.

Įkvėpimas

Mus įkvepia geros istorijos, kai gyvūnus pavyksta išgelbėti iš netinkamų sąlygų, padėti benamiams, kai jie randa namus, kai žmonėms per mūsų veiklą pasikeičia požiūris į gyvūnus ir net mąstymas. Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių prisijungia, vis daugiau žmonių nelieka abejingi gyvūnams. Įkvepia žmonių palaikymo žodžiai. Įkvepia tai, kad vis daugiau žmonių imasi aktyviai veikti, kad padėtų į nelaimę pakliuvusiems gyvūnams, o ne tiesiog galvoja, kad tai vien organizacijų pareiga.

Žmonės tampa geraširdiškesni vieni kitiems ir visai gyvajai gamtai. Atsiranda tokia šiandien reikalinga dermė. Tada pajauti, kad visos mūsų pastangos ir tai, dėl ko stengiamės, turi išliekamąją vertę, visas darbas nėra bergždžias, nėra tik šiam momentui skirtas - jis apima ne tik pagalbą vienam ar kitam gyvūnui, bet ir apskritai visuomenės sąmoningumo plėtimą.

Gyvūnui padėti nėra sunku: juos tiesiog reikia priglausti ir mylėti - jų švelnumas paperka net ir pavargusias nuo gyvenimo širdis. Dažnai sakome, kad veikla gyvūnų prieglaudoje mums visiems, prieglaudos darbuotojams ir savanoriams, yra nepaprasta terapija, gyvenimo mokykla.

Draugiški savanoriai su šunimis

tags: #tautmiles #globa #darbo #laikas