Pernai lygioje vietoje atsiradęs ir milžiniško palaikymo sulaukęs žurnalisto ir visuomenininko Andriaus Tapino inicijuotas „Laisvės piknikas“ tapo vienu netikėčiausių ir didžiausių renginių. Antrą kartą organizuojamas „Laisvės piknikas“ į Nemuno salą sutraukė apie 20 tūkst. žmonių.
„Valstybei trūksta idėjų“, „Valdžia nesikalba su žmonėmis“ - sako daug kas ir jie yra teisūs. Pamėginkime drauge tai ištaisyti. Kalbėkimės. Diskutuokime. Ieškokime išeičių. Jų tikslas - nubrėžti konkrečias gaires, ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti per artimiausius metus, kad valstybė ir jos piliečiai gyventų geriau.
Žurnalisto, rašytojo ir internetinės televizijos įkūrėjo Andriaus Tapino pernai sugalvotas „Laisvės piknikas“ gimė kaip pilietiška idėja ir buvo rengiamas A. Stulginskio universiteto stadione. Gana spontaniškai surengtas Laisvės piknikas pernai įvyko pakaunėje, A.Stulginskio universiteto aikštynuose. Tuomet renginys apsilankė 10.000 laisvės idėjai neabejingų žmonių iš visos Lietuvos kartu su Respublikos Prezidente, politiniu ir visuomeniniu elitu, žymiausiais muzikos atlikėjais.
Šiemet „Laisvės piknikas“ kvietė ir į idėjų festivalį, todėl organizatoriai ragino visus neabejingus piliečius dalyvauti viešuose debatuose ir kurti idėjas Lietuvai. Idėjų festivalis „Laisvės piknikas“ Kauno Nemuno saloje įvyks šį savaitgalį - rugpjūčio 26 - 27 dienomis.
„Kritika yra demokratijos variklis“, - kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, kuris pasirodė pačioje šventės pradžioje. Prieš renginį keletas aktyvistų išskleidė plakatus su gan neaiškiais kaltinimais A. Tapinui, tačiau renginio oprganizatoriaus nuotaikos tai nesugadino.
„Oras šiandien geriausias mūsų sąjungininkas“, - DELFI teigė renginio vedėjas Paulius Ambrazevičius. Renginio dalyviai, tarp kurių buvo ir gerai žinomų politikų pradėjo rinktis dar prieš 16 val.

Ant scenos lipo įvairūs atlikėjai, kalbėjo istorikai, Lietuvoje gyvenantys žydai. Savo pasirodymą surengė ir atlikėjas ir Arvydas Vilčinskas. „Man geriau sekasi dainuoti, o ne kalbėti“, - prieš pasirodymą nedaugžodžiavo A. Vilčinskas. Po scenos veterano pasirodymą surengė ir Jurgis Didžiulis. Atlikėjas išjudino vis gausėjančią publiką, o kelias dešimtis žmonių pasikvietė ant scenos. „Tik nešokite, nes scena gali neatlaikyti“, - nuogąstavo J. Didžiulis.
Vis gausėjančią minią sveikino ir DELFI vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. „Sveiki laisvės mylėtojai. Noriu visus pasveikinti švenčiant laisvę. Jaučiu, kaip Lietuva keičiasi - abejingumo kevalas nusirito. Labai svarbu, kad žmonės patys imasi iniciatyvų. Mes esame didelių pokyčių liudininkai. Šaunuoliai, kad atėjote“, - kalbėjo M. Garbačiauskaitė - Budrienė.
Po Monikos Linkytės pasirodymo, kuri, beje, net du kartus atliko savo hitą „Po dangum“, į sceną žengė ir prezidentė D. Grybauskaitė. „Iškylauju, kaip ir jūs. Man atostogos, todėl jokių rimtų kalbų nebus - reikia laisvės nuo politinių kalbų. Noriu pamatyti jūsų veidus, kurie pasakė, kad turi teisę būti laisviems. Čia jūs visi tokie, kuriems nereikia, kad jus valdžia pakviestų. Jūs žinote, kad visi kartu galite daug pasiekti. Labai džiaugiuosi, kad tikite vienas kitu. Aš tikiu jumis visais“, - teigė D. Grybauskaitė.

Sveikindama susirinkusią tūkstantinę minią Prezidentė pabrėžė, kad netrukus Lietuva žengs į naują šimtmetį, todėl visos idėjos yra labai svarbios ir vertinamos. Tačiau, pasak šalies vadovės, reikia ne tik idėjų, bet ir ryžto bei drąsos jų siekti. Gerų idėjų nesustabdys niekas, nes jos visada ras pasekėjų, pasiryžusių padaryti viską, kad jos būtų įgyvendintos.
Sukūrė precedentą
Į renginį ASU prieigose sugužėjo tūkstančiai žmonių, o aplinkiniuose keliuose nusidriekė dideli kamščiai. Vienu iš svarbiausių renginio akcentų tapo A. Tapino ir A. Mamontovo pokalbis. „Aš tuo netikiu matydamas tiek žmonių, tiek geros nuotaikos, tiek įkvėpimo“, - kalbėjo renginio „kaltininkas“ A. Tapinas. „Labai senai nebuvau dideliame mitinge Lietuvoje“, - teigė A. Mamontovas.
Neišvengiamai pokalbis pakrypo ir apie valdžią. „Labai dažnai girdžiu, kad valdžia turi mūsų bijoti. Aš nenoriu, kad valdžia mūsų bijotų. Aš noriu, kad mes gerbtume valdžią, o valdžia gerbtų mus“, - kalbėjo A. Tapinas. „Visada geriausias dalykas, kai neigiamą sugebi paversti teigiamiu. Valdžia sukūrė precedentą mums dabar čia kalbėti. Žmonės įpratę, kad valdžia pasakys, ką dabar daryti. Yra daug žmonių, kurie laukia, kol valdžia išspręs jų problemas. Mums reikėjo laiko suprasti, kad problemos yra visų mūsų visų ir jas reikia spręsti visiems kartu“, - teigė A. Mamontovas.

Scenoje pasirodė bei legendinį „Pokštą“ atliko Algirdas Kaušpėdas, vėliau sceną užleidęs Vidui Bareikiui.
Neįsileido
„Baimė viešai kalbėti. Baimė mąstyti kitaip. Baimė netekti darbo dėl vietiniam valdininkui neparankios nuomonės. Baimė nepataikyti į natą. Net 27-aisiais Nepriklausomybės metais laisvė vis dar nėra duotybė, dėl jos vis dar reikia kovoti, nenuleisti rankų ir nebijoti. Prezidentas Kazys Grinius sakė - „kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tik per vėlu, niekad ne per anksti“, - į renginį kvietė organizatoriai.
„Laisvės pikniką“ žinomas žurnalistas nusprendė surengti po to, kai jam nebuvo leista surengti susitikimo su Kauno rajono Ringaudų gyvenvietės atstovais. A.Tapinas teigia, kad susitikimas neįvyko Kauno rajono merui socialdemokratui Valerijui Makūnui uždraudus suteikti jam patalpas. Renginį tiesiogiai transliavo DELFI.TV.
AR TU ESI TAS (daina kino filmui "Emilija iš Laisvės alėjos") M.Mikutavičius
10:00-18:00 Diskusijų erdvėje vyks diskusijos, debatai, idėjų generavimo sesijos.
Pamirškite automobilių spūstis ir galvos skausmą ieškant vietos automobiliui. Keliaukite patogiais ir naujais „Kautros“ autobusais iš jums patogios išvykimo stotelės. AB „Lietuvos geležinkeliai" - vienas iš šių metų „Laisvės pikniko" vežėjų, todėl visi, rugpjūčio 26 d. keliaujantys į Kaune vyksiantį „Laisvės pikniką" ir iš jo, važiuos su 50% nuolaida. Pigesnius kelionės bilietus galima įsigyti internetu www.traukiniobilietas.lt, į laukelį „Lojalumo kortelės numeris" suvedus kodą LAISVESPIKNIKAS (būtinai didžiosiomis raidėmis). „Laisvės pikniko" dalyvius pasibaigus renginiui į sostinę veš naktinis Laisvės ekspresas. Iš Kauno geležinkelio stoties traukinys išvyks rugpjūčio 27 d. 00.40 val. Nuolaida galioja nuo Rugpjūčio 26 d. iki Rugpjūčio 27 d. 8 val.
VšĮ „Laisvės TV“, juridinio asmens kodas 304405807, rūpinasi Jūsų informacijos apsauga. Mes laikomės Europos Sąjungos Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (GDPR) bei kitų įstatymų, reglamentuojančių Jūsų informacijos saugumą.

